Güney Kore beslemek titanyum sanayi için

İş haber ajansı 04 13


Küresel talep, Chinaand #39; birleştiğinde yavaşlama nedeniyle s çelik overcapacity, Güney Koreaand #39; s çelik sanayi geliştirme Uyarıları karşısında aramak için eşi görülmemiş zorluklar, karşı karşıya olduğu, yeni malzemeler geliştirmeye başladı.

Şu anda, Güney Koreaand #39; s demir ve çelik endüstrisi hakkında yeni malzeme en ilgili olduğunuTitanyum metal, titanyum taş ve Rutil, savunma, havacılık, tıbbi tedavi, ekipman ve diğer metaller ile karşılaştırıldığında diğer sektörlerde yaygın olarak kullanılan çıkarılan ana malzeme gücü ve korozyon direnci yüksektir, andquot; karşılandı dreamandquot;.


Aslında, titanyum 11 kat daha fazla alüminyum, çelik 42 kat daha yüksek katma değerli oranı. Yukarıdaki avantajları görünümünde, yüksek katma değer titanyum günden güne artar. 2012 yılında Güney Kore piyasa talebi 250 trillion kazandı, 600 trilyon won ile 2025 yılında 2 katından fazla artış bekleniyor. Titanyum zaten bir umut verici yeni malzeme dünya ama Güney Kore olsa da, ilgili henüz emekleme aşamasında teknolojisidir.


Güney Kore 1 trillion kazandı çevresinde ülke, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya üzerinden alır ve diğer ülkelerde teknoloji gelişti ama aynı zamanda fiyatları yükseltmek, bu durumda, Güney Kore çok pasif bir konumda ücretsizdir. Bu durumu değiştirmek için geçen yıl Ocak ayında sanayi Güney Koreli Bakanlığı önerilen titanyum sanayi geliştirme policyandquot;. Bu ilkesine göre 2021 şiddetle göre titanyum malzemeleri, havacılık, lokalizasyonu ile geliştirmeden önce tıbbi bileşenleri, atladı ertesi gün içine Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Çin ve Japonya dünyanın beşinci büyük titanyum sanayi güç sonra.


Şu anda, North Gyeongsang province titanyum sanayi Güney Kore Bankası haline gelmiştir, Güney Kore titanyum sektörünün geliştirilmesi için önemli bir rol oynar. Kazakistan UKTMP Pohang demir üzerinden olmak üzere alınan titanyum külçeler şirket ve sonra üretmektitanyum plaka, buna ek olarak, Ayrıca az miktarda üretilenTitanyum çubuklar, titanyum telve diğer ürünler.


Bu nispeten ilkel işleme ürünleri olmasına rağmen ancak ilgili politikalarını destek kapsamında, Güney Kore'de titanyum sanayinin genel rekabet gücünü arttırmak için yardımcı olacaktır. Yüksek dereceli titanyum cevheri ile karşılaştırıldığında, düşük dereceli cevheri rezervlerinin 20 kat daha yüksek fiyat düşük dereceli cevheri üretim titanyum, yeni teknolojinin geliştirilmesi yoluyla dört, Güney Kore planlarından sadece biri, temel üretim malzeme maliyetleri % 50 daha fazla yurt dışında daha düşük olamaz.

Bu hedefe ulaşmak için Güney Kore 81 milyar 800 milyon won içinde 2021 hangi yatırım planları hükümet resmi 60 milyar 300 milyon won, 21 milyar 500 milyon kazandı. Güney Koreaand #39; s Bakanlığı Sanayi arasında yakın işbirliği ile sektörünün piyasa talebi yeni alanından geliştirmek için bir öncelik olacaktır. Her şeyden önce tatlı su ve deniz suyu ısı eşanjörü parçaları, elektrik santrali türbin kanatları,tıbbi titanyum alaşımı implant dişve isteğe bağlı diğer alanları ile andquot; projectandquot; köprü atlama taşı Yerelleştirme elde etmek için her yıl 31.7 milyar kazanılan faydaları oluşturur. Orta ve uzun vadede ilgili bölümler de üst düzey alan Milli Savunma Havacılık ve teknoloji geliştirme, uygulama ve uygulama, vb etkili diğer yollarla girmek planlıyoruz...