Titanyum malzemeleri Deniz mühendisliği

İster deniz ekonomi veya modern Donanması, denizcilik donanımları bir dizi geliştirmek için gereken geliştirme geliştirilmesi. Uygulama gösteren gelişmiş Denizcilik donanımları, hem derin deniz petrol ve gaz üretim ekipmanları, ya da Nükleer denizaltılar, denizaltılar ve diğer donanımları, titanyum donanımları, hafif, titanyum ve titanyum alaşım malzemelerin korozyon direnci yüksek verimlilik, uzun ömürlü ve yüksek güvenilirlik önemli katkılarda deniz ekipman gerçekleşmesi için olabilir yer alırlar.

Mesajý ve geçerli saat titanyum Deniz mühendisliği gelişimi. Çin nispeten tam titanyum araştırma vardır dünya titanyum endüstrisinin büyük bir ülke ve geliştirme, üretim ve uygulama ile büyük ölçekli üretim kapasitesi ve deniz mühendislik titanyum, gelişimi hızlandırmak için birçok uygulama teknik rezervlerinin sadece gerekli, ama aynı zamanda uygulanabilir bir sistemdir.

Çelik, paslanmaz çelik, bakır, alüminyum ve diğer malzemeler ile karşılaştırıldığında, titanyum en belirgin özelliği düşük yoğunluklu, yüksek mukavemetli, korozyon direnci, ama aynı zamanda çeşitli deniz mühendislik geniş bir yelpazesine sahiptir döküm, kaynak, deniz suyu erozyon, manyetik olmayan, hayır soğuk kırılganlık, Yüksek geçirgenlik ve benzeri oluşturmak kolay olan direnç yeteneği vardır olmasıdır.

Titanyum okyanus Mühendisliği kişinin beceri tam görüntüleyebilir ancak bazı dezavantajları ve sorunlar dikkat çekicidir. Deniz mühendisliği başta olmak üzere beş amaçla pek çok sorun ile karşı karşıya:

İlk olarak, titanyum malzeme üretiminde.

Yüksek erime noktası nedeniyle (1668), yüksek sıcaklık deformasyon direnci ve dar ısıl işlem sıcaklığı bölge, titanyum malzeme, özellikle büyük boy ve yüksek performanslı titanyum malzeme üretmek zordur. Sadece Eritme Fırını (vakum ark ocağı, elektron ışını soğuk Ocak fırın ve ağır baskı işleme donanımları (dövme makinesi, haddeleme makine, ekstrüzyon, vb) ihtiyacını. büyük vakum ihtiyacı Titanyum üretim birimi ürünleri yatırım 30 ~ 40 milyon kadar büyük / ton. Titanyum malzeme üretim kapasitesi çelik aynı teknik özellikleri daha ekipman (1633,-16.00,-0.97%) önemli bir veya daha fazla ekipman ve onun çıkış ve ekipman kullanımı yüksek üretim maliyetleri için önde gelen onun onlarca, sadece biridir.

İkinci olarak, ürün tasarımında.

Titanyum bükme gücü ve yüksek bit (0.9), yüksek kaynak güç katsayısı (0.9), yukarıdaki süre elastik modül, ısı iletim katsayısı ve Sönüm katsayısı düşüktür. Belirli koşullar altında titanyum çatlak korozyon, galvanik korozyon ve hidrojen embrittlement sorunları başvurun. (Güvenlik faktörü, korozyon Ödeneği, ateş gibi önleme tedbirleri, yapısal formu, kaynak formu vb..) titanyum fiziksel, kimyasal ve mekanik özellikleri nedeniyle yeni tasarım kodları ve teknik özellikleri titanyum ekipman tasarım benimsemelidir. Titanyum malzeme Sönüm katsayısı (tını şekil bellek alaşım hariç), küçük titreşim, titreşim önlemek için önlemler almak gereğini kullanımında. Titanyum sanayi alanına sadece birkaç on yıl Tarih, deneyim azdır tasarım keşfedilmeyi birçok sorunlar devam etmektedir.

Üçüncü, ürün imalat.

Düşük elastik modül titanyum ve soğuk işleme rebound, düşük ısı iletkenlik kolay yüzey aşınma, çizikler ve diğer özellikleri nedeniyle tüm şekillendirme, titanyum parçaların ısıl işlem, işleme ve diğer bazı zorluk getirmek, olgun teknoloji uzun süre araştırma gerekir.

Dördüncü olarak, uygulamada.

Titanyum yüksek korozyon direnci nedeniyle, "kalıcı" veya yarı kalıcı ekipman, bir cihazın uygulama tam olarak kavramak zor bir ya da iki, birim kullanımı mühendislik ve teknik personel üç nesil böylece çok uzun döngüdür ekipman değerlendirme için titanyum donatım titanyum ekipman kapsamlı ve objektif bir değerlendirme razı olamam.

Beşinci olarak, malzeme kavramı seçiminde.

Çoğu insan hala "titanyum fiyattır çok pahalı," düşünme atalet kırmak çok zordur. Sınırlı yatırım özellikleri altında gövde çelik daha pahalı 5 kullanmak zordur ~ 10 kat, titanyum yerine çelik veya bakır deniz ekipman üretim için malzeme. Nispeten konuşma, bir kerelik yatırım titanyum ekipman teknoloji ve ekonomik avantajlar titanyum ekipman esas olarak esas olarak yansıtmak için uzun vadeli faydalar itimat yansıtacak şekilde pahalı tam hayat kullanır harika bir şey. Bir sürü iş yapmak için uygulama okyanus mühendislik, fayda değerlendirmesi ve saygı teşviki genişletmek için titanyum malzeme.